Radoslav Paulen

15. 03. 2023
Podcast Žijem vedu v Rádio Slovensko
Žijem vedu
Radoslav Paulen
/

Stiahnuť súbor | Otvoriť v novom okne | Dĺžka: 1:16 | Nahraté dňa 14. 06. 2024
Odoberať podcast: Apple Podcasts | Google Podcasts | Spotify

Žijemvedu v spolupráci s Rádiom Slovensko predstavuje slovenské vedkyne a vedcov v krátkych spotoch. Kde sú, na čom pracujú a o čom snívajú sa dozviete každý týždeň vo vysielaní Rádia Slovensko. Všetky doterajšie rozhovory so súhlasom Rádia Slovensko priebežne uverejňujeme na našich stránkach.

Počúvajte Rádio Slovensko a fandite vede aj vy!

Radoslav Paulen pôsobí ako docent na Ústave informatizácie, automatizácie a matematiky, Fakulty chemickej a potravinárskej technológie, STU v Bratislave.

Jeho výskum sa orientuje na vývoj algoritmov spracúvajúcich priemyselné dáta na orientovanie prevádzky výrobných zariadení smerom k udržateľnosti, zvýšeniu efektivity a bezpečnosti.

Získal dva granty v rámci Marie Curie Sklodowska Actions Individual Fellowships, jeden ako riešiteľ a druhý ako koordinátor. Spolupodieľal sa na príprave a realizácií viacerých úspešných EU projektov (FP7, H2020, HEU, ERC). Miluje vedu v akejkoľvek forme, od umeleckého spracovania (sci-fi) až po aktívny rozvoj v rámci svojej inštitúcie a spolupráce s priemyslom a so zahraničím.

 

Autorka nahrávky: Eva Pribylincová