Kristína Kocáková

15. 01. 2024
Podcast Žijem vedu v Rádio Slovensko
Žijem vedu
Kristína Kocáková
/

Stiahnuť súbor | Otvoriť v novom okne | Dĺžka: 2:22 | Nahraté dňa 15. 06. 2024
Odoberať podcast: Apple Podcasts | Google Podcasts | Spotify

Žijemvedu v spolupráci s Rádiom Slovensko predstavuje slovenské vedkyne a vedcov v krátkych spotoch. Kde sú, na čom pracujú a o čom snívajú sa dozviete každý týždeň vo vysielaní Rádia Slovensko. Všetky doterajšie rozhovory so súhlasom Rádia Slovensko priebežne uverejňujeme na našich stránkach.

Počúvajte Rádio Slovensko a fandite vede aj vy!

Kristína Kocáková pôsobí v rámci doktorandského programu Evolučnej biológie na Univerzite v Zürichu.

Kristína získala bakalársky a magisterský titul (MSci.) v odbore Biologické vedy na University of Aberdeen v Škótsku, kde sa počas štúdia venovala adaptácii hlbokomoských organizmov na extrémne podmienky. Momentálne sa v rámci doktorandského programu Evolučnej biológie na Univerzite v Zurichu zameriava na mechanizmy vymierania druhov pod vedením Prof. Dr. Cataliny Pimiento. 

Kristína je držiteľkou grantu pre doktorandov Georges und Antoine Claraz-Donation, vďaka ktorému vedie projekt skúmajúci fosílny záznam žralokov a rají na území Švajčiarska. 

Aktívne sa venuje komunikácii vedy pre širokú verejnosť, napríklad pracovala ako dobrovoľníčka pre britskú neziskovú organizáciu RSPB, bola spoluautorkou podcastu Dve Baby aj o Vede a písala články pre portál Veda na Dosah a do vedeckého časopisu pre deti Bublina.

Kristína bola jednou z rečníčok na konferencii Žijem vedu naživo 2022 a jej prednášku si môžete vypočuť na Youtube kanáli Žijem vedu.

 

Autorka nahrávky: Eva Pribylincová