Dávid Revák

23. 01. 2024
Podcast Žijem vedu v Rádio Slovensko
Žijem vedu
Dávid Revák
/

Stiahnuť súbor | Otvoriť v novom okne | Dĺžka: 2:13 | Nahraté dňa 19. 06. 2024
Odoberať podcast: Apple Podcasts | Google Podcasts | Spotify

Žijemvedu v spolupráci s Rádiom Slovensko predstavuje slovenské vedkyne a vedcov v krátkych spotoch. Kde sú, na čom pracujú a o čom snívajú sa dozviete každý týždeň vo vysielaní Rádia Slovensko. Všetky doterajšie rozhovory so súhlasom Rádia Slovensko priebežne uverejňujeme na našich stránkach.

Počúvajte Rádio Slovensko a fandite vede aj vy!

Dávid Revák študuje v poslednom ročníku právnu vedu na najstaršej nemeckej univerzite v Heidelbergu. 

Počas štúdia sa zaoberá najmä dogmatikou súkromného práva a neskôr právnymi otázkami transferu rizika v oblasti corporate finance, bankovému právu a medzinárodnému právu súkromnému. Práve v MPS písal svoju diplomovú prácu o  problémoch správnej aplikácie práva pri cezhraničných transakciách elektronických cenných papierov. 

Počas štúdia stážoval vo viacerých advokátskych kanceláriách vo Frankfurte nad Mohanom a Prahe. Je už v poradí druhý rok členom predsedníctva medzinárodného právnického spolku Phi Delta Phi, ktorý v Heidelbergu zaštiťuje jeden z najvýznamnejších finančných a ústavných právnikov súčasnosti Profesor Paul Kirchhof.

V roku 2020 založil spolu s ďalšími českými a slovenskými študentami univerzitný Československý spolok Jana Palacha, ktorý spája našich krajanov, ktorí v Heidelbergu študujú, pracujú na výskume alebo učia.

V roku 2023 bol jedným z rečníkov na konferencii Žijem vedu naživo a jeho prednášku si môžete vypočuť na Youtube kanáli Žijem vedu.

 

Autorka nahrávky: Eva Pribylincová