Tibor Lieskovský

29. 03. 2024
Podcast Žijem vedu v Rádio Slovensko
Žijem vedu
Tibor Lieskovský
/

Stiahnuť súbor | Otvoriť v novom okne | Dĺžka: | Nahraté dňa 14. 06. 2024
Odoberať podcast: Apple Podcasts | Google Podcasts | Spotify

Žijemvedu v spolupráci s Rádiom Slovensko predstavuje slovenské vedkyne a vedcov v krátkych spotoch. Kde sú, na čom pracujú a o čom snívajú sa dozviete každý týždeň vo vysielaní Rádia Slovensko. Všetky doterajšie rozhovory so súhlasom Rádia Slovensko priebežne uverejňujeme na našich stránkach.

Počúvajte Rádio Slovensko a fandite vede aj vy!

Tibor Lieskovský pôsobí na Katedre globálnej geodézie a geoinformatiky na Stavebnej fakulte STU v Bratislave.

Tibor sa venuje priestorovému modelovaniu v GIS, archeologickému predikčnému modelovaniu, vizualizácii priestorových dát a spracovaniu dát z leteckého laserového skenovania. 

Tibor robi 3D Lidarove skenovania pre archeologicke tímy, bol pravidelným členom medzinárodných archeologických misií v Európe, Strednej Amerike, Afrike a na Blízkom východe. Podieľal sa na výskume pozostatkov mayskej civilizácie v Guatemale, ktorý bol publikovaný v časopise Science. 

Tibor je autorom kníh Archeológia neviditeľného: Prípady nedeštruktívneho výskumu v archeológii a História cisárskej pevnosti Vráble.

Tibor bol jedným z rečníkov na nultom ročníku konferencie Žijem vedu naživo 2017 a jeho inšpiratívnu prednášku si môžete vypočuť na Youtube kanáli ŽV.
 


Autorka nahrávky: Eva Pribylincová